Fan: DC; axial
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
712F/2
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 712F/2
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial
| Supply voltage | 12V DC |
| Enclosure material | plastic |
| Fan efficiency | 43m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 1.7W |
| Rotational rate/speed | 5300rpm |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |