Spacer: screwed spacer sleeve
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
7252-1
Manufacturer: KEYSTONE
Manufacturer code: 7252
Product downloads
Specification for Spacer: screwed spacer sleeve
| Material | stainless steel |
| Spacer length | 4.8mm |
| Thread length | 9.5mm |
| Internal thread | UNC4-40 |
| External thread | UNC4-40 |
| Spanner size | 4.8mm |
| Type of spacer | screwed spacer sleeve |
| Mechanical elements features | with internal and external thread |
| Sleeve shape | hexagonal |