Adapter,socket,plug; 2mm banana; 36A; 70VDC; red and black; 4mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
72914-02
Manufacturer: POMONA
Manufacturer code: 72914-02
Product downloads
Specification for Adapter,socket,plug; 2mm banana; 36A; 70VDC; red and black; 4mm
| Mounting | plug-in |
| Connector | adapter |
| Colour | red and black |
| Current rating | 36A |
| Quantity in package | 2pcs. |
| Rated voltage | 70V DC |
| Connector variant | non-insulated |
| Socket size | 4mm |