Signaller: sound; siren; 230÷240VAC; 110dB; EHL-K; IP66; 60mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
730020313
Manufacturer: AUER SIGNAL
Manufacturer code: 730020313
Product downloads
Specification for Signaller: sound; siren; 230÷240VAC; 110dB; EHL-K; IP66; 60mA
| Supply voltage | 230...240V AC |
| Operating temperature | -30...60°C |
| IP rating | IP66 |
| Body material | aluminium |
| Supply current | 60mA |
| Electrical connection | screw terminals |
| Sound level | 110dB |
| Signalling method | siren |
| Type of signaller | sound |