BNC; black; 3A; 58mm; Mounting: soldered,crimped; 5÷40°C; 50Ω
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
73104-0
Manufacturer: POMONA
Manufacturer code: 73104-0
Product downloads
Specification for BNC; black; 3A; 58mm; Mounting: soldered,crimped; 5÷40°C; 50Ω
| Mounting | crimped, soldered |
| Operating temperature | 5...40°C |
| Colour | black |
| Contact plating | gold-plated, nickel plated |
| Contact material | brass |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 3A |
| Overall length | 58mm |
| Insulator material | polypropylene |
| Cable/adapter structure | BNC male |
| Safety category | CAT II 1000V, CAT III 600V |