Counter: electromechanical; mechanical indicator; working time
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
732-0002
Manufacturer: TRUMETER
Manufacturer code: 732-0002
Product downloads
Specification for Counter: electromechanical; mechanical indicator; working time
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 10...80V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Kind of display used | mechanical indicator |
| Electrical connection | terminals 6,3mm |
| Resetting method | none |
| Type of counted signal | working time |
| Type of counter | electromechanical |
| Display height 1 | 3.6mm |