Enclosure: for modular components; grey; No.of mod: 14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
73911001
Manufacturer: SPELSBERG
Manufacturer code: 73911001
Product downloads
Specification for Enclosure: for modular components; grey; No.of mod: 14
| Mounting | for wall mounting, wall mount |
| Type of enclosure | for modular components |
| Dimension Y | 450mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 300mm |
| Dimension Z | 142mm |
| Cover colour | transparent |
| Number of modules | 14 |
| Number of holes | 8 |
| Enclosures application | designed to mount electric and electronic aparatus, overcurrent breaker, RCD breaker |
| Number of rows | 1 |