Signaller: lighting; flashing light; 230÷240VAC; IP66; Ø72mm; 3mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
741031313
Manufacturer: AUER SIGNAL
Manufacturer code: 741031313
Product downloads
Specification for Signaller: lighting; flashing light; 230÷240VAC; IP66; Ø72mm; 3mA
| Supply voltage | 230...240V AC |
| Operating temperature | -30...50°C |
| IP rating | IP66 |
| Body material | aluminium |
| Body dimensions | Ø72mm |
| Supply current | 3mA |
| Backlight colour | amber |
| Electrical connection | M20 |
| Light source | xenon arc lamp |
| Signalling method | flashing light |
| Type of signaller | lighting |