Enclosure: junction box; X: 300mm; Y: 450mm; Z: 209mm; polycarbonate
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
74390301
Manufacturer: SPELSBERG
Manufacturer code: 74390301
Product downloads
Specification for Enclosure: junction box; X: 300mm; Y: 450mm; Z: 209mm; polycarbonate
| Operating temperature | -35...80°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Type of enclosure | junction box |
| Version | with double membrane seals |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Dimension Y | 450mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 300mm |
| Dimension Z | 209mm |
| Cover colour | grey |
| Mechanical impact resistance | IK08 |