Cable; USB 2.0; USB A plug,USB C plug; 2m; white; 0.48Gbps; 60W; 3A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
74531
Manufacturer:
Manufacturer code: 74531
Product downloads
Specification for Cable; USB 2.0; USB A plug,USB C plug; 2m; white; 0.48Gbps; 60W; 3A
| Power | 60W |
| Max. operating current | 3A |
| Version | USB 2.0 |
| Wire insulation material | silicone |
| Cable length | 2m |
| Transmission rate | 0.48Gbps |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | USB A plug, USB C plug |
| Insulation colour | white |