Module: extension; Series: PNOZ s9; IN: 2; OUT: 4; Mounting: DIN; IP40
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
750109
Manufacturer: PILZ
Manufacturer code: 750109
Specification for Module: extension; Series: PNOZ s9; IN: 2; OUT: 4; Mounting: DIN; IP40
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Series | PNOZ s9 |
| Body dimensions | 98x17.5x120mm |
| Number of inputs | 2 |
| Number of outputs | 4 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Contact actuation delay | 0...300s |
| Safety category | 4 |
| Safety outputs | 3x NO delay on |
| Auxiliary outputs | 1x NC delay on |