Module: extension; Series: PNOZ s10; IN: 1; OUT: 5; Mounting: DIN
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
750110
Manufacturer: PILZ
Manufacturer code: 750110
Specification for Module: extension; Series: PNOZ s10; IN: 1; OUT: 5; Mounting: DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Series | PNOZ s10 |
| Body dimensions | 98x45x120mm |
| Number of inputs | 1 |
| Number of outputs | 5 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Safety category | 4 |
| Safety outputs | 4x NO |
| Auxiliary outputs | 1x NC |