Enclosure: wall mounting; X: 400mm; Y: 300mm; Z: 180mm; GEOS; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
75044301
Manufacturer: SPELSBERG
Manufacturer code: 75044301
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 400mm; Y: 300mm; Z: 180mm; GEOS; black
| Operating temperature | -35...80°C |
| IP rating | IP66, IP67, IP69 |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Dimension Y | 300mm |
| Body colour | black |
| Dimension X | 400mm |
| Dimension Z | 180mm |
| Cover colour | black |
| Cover material | polycarbonate (PC) |
| Mechanical impact resistance | IK09 |