Battery: alkaline; 12V; 27A,8LR50,MN27; Batt.no: 2; Ø8x28mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7638900393330
Manufacturer: ENERGIZER
Manufacturer code: 7638900393330
Product downloads
Specification for Battery: alkaline; 12V; 27A,8LR50,MN27; Batt.no: 2; Ø8x28mm
| Kind of package | blister |
| Leads | none |
| Body dimensions | Ø8x28mm |
| Quantity in package | 2pcs. |
| Rated voltage | 12V |
| Cell size | 27A, 8LR50, MN27 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | alkaline |