Battery: lithium; 3V; CR2025,coin; Batt.no: 2; Ø20x2.5mm; 165mAh
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7638900450330
Manufacturer: ENERGIZER
Manufacturer code: 7638900450330
Product downloads
Specification for Battery: lithium; 3V; CR2025,coin; Batt.no: 2; Ø20x2.5mm; 165mAh
| Kind of package | blister |
| Leads | none |
| Body dimensions | Ø20x2.5mm |
| Capacity | 165mAh |
| Quantity in package | 2pcs. |
| Rated voltage | 3V |
| Cell size | coin, CR2025 |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |