Enclosure: 19" standard; Standard: 19"; 7U; grey; Y: 380mm; X: 600mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7641.350
Manufacturer: RITTAL
Manufacturer code: 7641.350
Product downloads
Specification for Enclosure: 19" standard; Standard: 19"; 7U; grey; Y: 380mm; X: 600mm
| Mounting | for wall mounting, wall mount |
| Enclosure material | steel |
| Dimension Y | 380mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 600mm |
| Dimension Z | 350mm |
| Standard | 19" |
| Cover colour | grey |