Antenna; car top; 0.36m; AM,FM; rubber mast,universal; 2.1m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7667001
Manufacturer: CALEARO
Manufacturer code: 7667001
Product downloads
Specification for Antenna; car top; 0.36m; AM,FM; rubber mast,universal; 2.1m
| Kind of connector | DIN |
| Cable length | 2.1m |
| Panel cutout diameter | 8mm |
| Kind of antenna | car top |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Car Audio features | rubber mast, universal |
| Mast length | 0.36m |
| Frequency range | AM, FM |
| Rod inclination | regulated |
| Antenna fixing | top |