Antenna; external; 0.41m; M6; outside; DAB; plug
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7677860
Manufacturer: MTA
Manufacturer code: 7677860
Product downloads
Specification for Antenna; external; 0.41m; M6; outside; DAB; plug
| Connector | plug |
| Kind of connector | Fakra, SMB (f) |
| Cable length | 100mm |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Thread | M6 |
| Kind of antenna | external, car top |
| Kind of thread | outside |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Mast length | 0.41m |
| Frequency range | DAB |
| Antenna fixing | top, car top, rear |