Antenna; car top; 0.4m; AM,FM; universal; 1.8m; 12VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7677876
Manufacturer: CALEARO
Manufacturer code: 7677876
Product downloads
Specification for Antenna; car top; 0.4m; AM,FM; universal; 1.8m; 12VDC
| Supply voltage | 12V DC |
| Kind of connector | Fakra |
| Cable length | 1.8m |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Kind of antenna | car top |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Car Audio features | universal |
| Mast length | 400mm |
| Frequency range | AM, FM |
| Rod inclination | regulated |
| Antenna fixing | car top, rear |