Antenna; automotive,SHARK; AM,DAB,FM,GNSS; Fakra; Len: 290mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7677890
Manufacturer: MTA
Manufacturer code: 7677890
Product downloads
Specification for Antenna; automotive,SHARK; AM,DAB,FM,GNSS; Fakra; Len: 290mm
| Supply voltage | 3...5V DC, 12V DC |
| Kind of connector | Fakra |
| Cable length | 290mm |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Kind of antenna | SHARK |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Car Audio features | universal |
| Frequency range | AM, DAB, FM |
| Antenna fixing | car top, rear |