Antenna; SHARK,external; AM,FM; socket
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7677894
Manufacturer: MTA
Manufacturer code: 7677894
Product downloads
Specification for Antenna; SHARK,external; AM,FM; socket
| Supply voltage | 12V DC |
| Connector | socket |
| Kind of connector | Fakra, for push-on 6.3mm connectors |
| Cable length | 290mm |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Kind of antenna | external, SHARK |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Car Audio features | universal |
| Frequency range | AM, FM |
| Antenna fixing | top, car top, rear |