Antenna; car top; 0.4m; AM,FM; universal; 5.6m; 12VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7677900
Manufacturer: CALEARO
Manufacturer code: 7677900
Specification for Antenna; car top; 0.4m; AM,FM; universal; 5.6m; 12VDC
| Supply voltage | 12V DC |
| Kind of connector | ISO |
| Cable length | 5.6m |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Kind of antenna | car top |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Car Audio features | universal |
| Mast length | 400mm |
| Frequency range | AM, FM |
| Antenna fixing | car top, rear |