Drill bit; for metal; Ø: 2mm; L: 49mm; Working part len: 24mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
76820
Manufacturer: PROLINE
Manufacturer code: 76820
Product downloads
Specification for Drill bit; for metal; Ø: 2mm; L: 49mm; Working part len: 24mm
| Kind of package | bulk, industrial |
| Material | HSS |
| Length | 49mm |
| Conform to the norm | DIN 338 |
| Tools application | steel, tool steel |
| Drill diameter | 2mm |
| Working part length | 24mm |
| Drill features | grind blade |
| Type of power tool accessories | drill bit |
| Kind of drill bit | for metal |