Switch: DIP-SWITCH
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
13.0
Product code:
76HPSB10GWRT
Manufacturer: GRAYHILL
Manufacturer code: 76HPSB10GWRT
Product downloads
Specification for Switch: DIP-SWITCH
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Number of positions | 10 |
| Row pitch | 2.54mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Electrical life | 2000cycles |
| Switching method | OFF-ON |