Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 25A; 21.6÷280VAC; -30÷80°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
77.25.8.230.8250
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 77.25.8.230.8250
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 25A; 21.6÷280VAC; -30÷80°C
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 57.7x44.5x36.4mm |
| Switched voltage | 21.6...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |