Connection lead; 1m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
77 3408 0000 50006-0100
Manufacturer: BINDER
Manufacturer code: 77 3408 0000 50006-0100
Specification for Connection lead; 1m
| Max. operating current | 1.5A |
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Connector | plug |
| Kind of connector | female |
| Number of pins | 6 |
| Max. operating voltage | 30V AC, 30V DC |
| Wire insulation material | PUR |
| Cable length | 1m |
| Thread | M8 |
| Connector variant | angled |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | black |