Wire: ribbon; 0.635mm; solid; Cu; 10x30AWG; Al foil; polyolefine
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7700/10 (100FT)
Manufacturer: 3M
Manufacturer code: 7700/10 (100FT)
Product downloads
Specification for Wire: ribbon; 0.635mm; solid; Cu; 10x30AWG; Al foil; polyolefine
| Operating temperature | -20...80°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Number of cores | 10 |
| Rated voltage | 50V |
| Ribbon cable pitch | 0.635mm |
| B dimension | 7.62mm |
| Insulation colour | silver |
| Type of wire | ribbon |
| Shield structure | aluminium foil |