Drill bit; for metal; Ø: 6.8mm; L: 109mm; Working part len: 69mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
77068
Manufacturer: PROLINE
Manufacturer code: 77068
Product downloads
Specification for Drill bit; for metal; Ø: 6.8mm; L: 109mm; Working part len: 69mm
| Kind of package | tube |
| Material | HSS |
| Length | 109mm |
| Conform to the norm | DIN 338 |
| Tools application | steel, tool steel |
| Drill diameter | 6.8mm |
| Working part length | 69mm |
| Drill features | increased durability |
| Type of power tool accessories | drill bit |
| Kind of drill bit | for metal |