Drill bit; for metal; Ø: 14mm; L: 160mm; Working part len: 108mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
77140
Manufacturer: PROLINE
Manufacturer code: 77140
Product downloads
Specification for Drill bit; for metal; Ø: 14mm; L: 160mm; Working part len: 108mm
| Kind of package | tube |
| Material | HSS |
| Length | 160mm |
| Conform to the norm | DIN 338 |
| Tools application | steel, tool steel |
| Drill diameter | 14mm |
| Working part length | 108mm |
| Drill features | increased durability |
| Type of power tool accessories | drill bit |
| Kind of drill bit | for metal |