Antenna; external; 5G,GNSS,GPS,GSM,LTE,UMTS; Fakra; plug; top
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7727098
Manufacturer: MTA
Manufacturer code: 7727098
Product downloads
Specification for Antenna; external; 5G,GNSS,GPS,GSM,LTE,UMTS; Fakra; plug; top
| Supply voltage | 3...5V DC |
| Connector | plug |
| Kind of connector | Fakra |
| Cable length | 290mm |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Kind of antenna | external, SHARK |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Car Audio features | universal |
| Frequency range | GPS, GSM, UMTS |
| Antenna fixing | top, car top, rear |