Antenna; automotive,external; Bluetooth,GNSS,GSM,LTE,UMTS,WiFi
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7770058
Manufacturer: MTA
Manufacturer code: 7770058
Product downloads
Specification for Antenna; automotive,external; Bluetooth,GNSS,GSM,LTE,UMTS,WiFi
| Supply voltage | 3...5V DC |
| Kind of connector | Fakra |
| Cable length | 190mm |
| Panel cutout diameter | 19mm |
| Kind of antenna | external |
| Type of car audio accessories | antenna |
| Car Audio features | universal |
| Frequency range | GSM, UMTS |
| Antenna fixing | top |