Module: extension; Series: PZE X4P; IN: 1; OUT: 4; Mounting: DIN; IP40
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
777585
Manufacturer: PILZ
Manufacturer code: 777585
Product downloads
Specification for Module: extension; Series: PZE X4P; IN: 1; OUT: 4; Mounting: DIN; IP40
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Series | PZE X4P |
| Body dimensions | 94x22.5x121mm |
| Number of inputs | 1 |
| Number of outputs | 4 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Safety category | 4 |
| Safety outputs | 4x NO |