Circuit breaker; Urated: 24VDC; 0.5A; Poles: 1; DIN; IP20; 1263074h
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
787-2861/050-000
Manufacturer: WAGO
Manufacturer code: 787-2861/050-000
Specification for Circuit breaker; Urated: 24VDC; 0.5A; Poles: 1; DIN; IP20; 1263074h
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | Cage Clamp |
| Current rating | 500mA |
| Additional functions | LED status indicator |
| Rated voltage | 24V DC |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Type of protection | circuit breaker |
| Controlled parameter | minitor maximum current value |