Circuit breaker; Urated: 24VDC; Inom: 1A; Poles: 1; DIN; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
787-2861/108-020
Manufacturer: WAGO
Manufacturer code: 787-2861/108-020
Specification for Circuit breaker; Urated: 24VDC; Inom: 1A; Poles: 1; DIN; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | Cage Clamp |
| Current rating | 1A |
| Additional functions | adjustable output current level, LED status indicator |
| Rated voltage | 24V DC |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Type of protection | circuit breaker |
| Controlled parameter | minitor maximum current value |