Circuit breaker; Inom: 4A; for DIN rail mounting; IP20; MCB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
787-3861/400-1000
Manufacturer: WAGO
Manufacturer code: 787-3861/400-1000
Product downloads
Specification for Circuit breaker; Inom: 4A; for DIN rail mounting; IP20; MCB
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | spring clamps |
| Current rating | 4A |
| Type of protection | circuit breaker |
| Controlled parameter | minitor maximum current value |