Power supply: switched-mode; 600W; 24VDC; 25A; 9÷54VDC; DIN; 470g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
787-783
Manufacturer: WAGO
Manufacturer code: 787-783
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 600W; 24VDC; 25A; 9÷54VDC; DIN; 470g
| Output current | 25A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Power | 600W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | LED indicators |
| Efficiency | 96% |
| Kind of power supply | for DIN rail |