Splice terminal: rail; 4mm2; ways: 1; terminals: 3; beige; wemid
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
7904180000-1
Manufacturer: WEIDMÜLLER
Manufacturer code: 7904180000
Product downloads
Specification for Splice terminal: rail; 4mm2; ways: 1; terminals: 3; beige; wemid
| Operating temperature | max. 125°C |
| Electrical mounting | spring clamp |
| Colour | beige |
| Body material | wemid |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 32A |
| Number of ways | 1 |
| Number of terminals | 3 |
| Rated voltage | 800V AC |
| Mounting rail size | TS35 |
| Type of splice terminal | rail |