Cable; RCA plug x2,Jack 3.5mm 3pin plug; 5m; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
79066
Manufacturer: Goobay
Manufacturer code: 79066
Product downloads
Specification for Cable; RCA plug x2,Jack 3.5mm 3pin plug; 5m; black
| Kind of core | CCS |
| Contact plating | gold-plated |
| Enclosure material | aluminium |
| Version | stereo |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 5m |
| Cable external diameter | 4mm |
| Type of connection cable | Jack - RCA |
| Cable/adapter structure | Jack 3.5mm 3pin plug, RCA plug x2 |
| Insulation colour | black |
| Shield structure | aluminium foil, braid made of copper wires |