Spacer sleeve; cylindrical; polyamide; L: 19.1mm; Øout: 7.9mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
794-1
Manufacturer: KEYSTONE
Manufacturer code: 794
Product downloads
Specification for Spacer sleeve; cylindrical; polyamide; L: 19.1mm; Øout: 7.9mm
| Colour | natural |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Internal diameter | 5mm |
| Outside diameter | 7.9mm |
| Spacer length | 19.1mm |
| Type of spacer | spacer sleeve |
| Sleeve shape | cylindrical |