Wire; U/UTP; 4x2x23AWG; 6; solid; Cu; LSZH; blue; 100m; Øcable: 5.4mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7965ENH.00B100
Manufacturer: BELDEN
Manufacturer code: 7965ENH.00B100
Product downloads
Specification for Wire; U/UTP; 4x2x23AWG; 6; solid; Cu; LSZH; blue; 100m; Øcable: 5.4mm
| Operating temperature | -30...60°C |
| Core structure | solid |
| Kind of core | Cu |
| Number of cores | 8 |
| Ethernet category | Cat 6 |
| Kind of wire | U/UTP |
| Rated voltage | 72V |
| Cable external diameter | 5.4mm |
| Insulation colour | blue |
| Cable application | indoor |
| Type of wire | data transmission |
| No. of pairs | 4 |
| Shield structure | unshielded |
| CPR standard | E<sub>ca</sub> |