Controller; IP50; OC; DIN; -10÷55°C; 0.4W; Range: 999999,9kWh
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7E.13.8.230.0000
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7E.13.8.230.0000
Product downloads
Specification for Controller; IP50; OC; DIN; -10÷55°C; 0.4W; Range: 999999,9kWh
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP50 |
| Operating current | 0.25...32A |
| Current rating | 5A |
| Power consumption | 400mW |
| Kind of display used | mechanical indicator |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 999999,9kWh |
| Controlled parameter | 230V AC 50/60Hz |
| Kind of output 1 | OC |
| Type of counted signal | electric power |