Controller; for DIN rail mounting; OC; IP50; -25÷55°C; 0.5W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7E.78.8.400.0312
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7E.78.8.400.0312
Product downloads
Specification for Controller; for DIN rail mounting; OC; IP50; -25÷55°C; 0.5W
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP50 |
| Current rating | 5A |
| Power consumption | 500mW |
| Kind of display used | LCD |
| Electrical connection | screw terminals |
| Counting range | 999999,99kWh |
| Driver features | MID compliant versions |
| Controlled parameter | 3x230/400V AC 50/60Hz |
| Kind of output 1 | OC |
| Type of counted signal | electric power |