Fan: AC; axial; 230VAC; 55m3/h; 42dBA; IP54; Colour: grey (bright)
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7F.20.8.230.2055
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7F.20.8.230.2055
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 230VAC; 55m3/h; 42dBA; IP54; Colour: grey (bright)
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -15...55°C |
| IP rating | IP54 |
| Colour | grey (bright) |
| Mounting hole diameter | 125x125mm |
| Current rating | 120mA |
| Fan efficiency | 55m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 28W |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 42dBA |