Fan: AC; axial; 230VAC; 250m3/h; 56dBA; IP54; Colour: grey (bright)
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7F.20.8.230.4250
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7F.20.8.230.4250
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 230VAC; 250m3/h; 56dBA; IP54; Colour: grey (bright)
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -15...55°C |
| IP rating | IP54 |
| Colour | grey (bright) |
| Mounting hole diameter | 224x224mm |
| Current rating | 200mA |
| Fan efficiency | 250m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 46W |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 56dBA |