Fan: DC; axial; 24VDC; 24m3/h; 37.5dBA; IP54; 120x120x50mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7F.20.9.024.1020
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7F.20.9.024.1020
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 24VDC; 24m3/h; 37.5dBA; IP54; 120x120x50mm
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -15...55°C |
| IP rating | IP54 |
| Colour | grey (bright) |
| Mounting hole diameter | 92x92mm |
| Current rating | 150mA |
| Fan efficiency | 24m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 3.6W |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 37.5dBA |