Fan: DC; axial; 24VDC; 55m3/h; 46dBA; IP54; 155x155x66.2mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7F.20.9.024.2055
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7F.20.9.024.2055
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 24VDC; 55m3/h; 46dBA; IP54; 155x155x66.2mm
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -15...55°C |
| IP rating | IP54 |
| Colour | grey (bright) |
| Mounting hole diameter | 125x125mm |
| Current rating | 320mA |
| Fan efficiency | 55m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 7W |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 46dBA |