Fan: DC; axial; 24VDC; 40÷55m3/h; 40dBA; ball; IP54; grey; 125x125mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7F.30.9.024.2055
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7F.30.9.024.2055
Specification for Fan: DC; axial; 24VDC; 40÷55m3/h; 40dBA; ball; IP54; grey; 125x125mm
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -30...55°C |
| IP rating | IP54 |
| Colour | grey |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Mounting hole diameter | 125x125mm |
| Current rating | 320mA |
| Power consumption | 7W |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 40dBA |