Fan: AC; axial; 230VAC; 195÷295m3/h; 56dBA; ball; IP54; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7F.31.8.230.4250
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7F.31.8.230.4250
Specification for Fan: AC; axial; 230VAC; 195÷295m3/h; 56dBA; ball; IP54; grey
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -30...55°C |
| IP rating | IP54 |
| Colour | grey |
| Enclosure material | plastic |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Mounting hole diameter | 223x223mm |
| Current rating | 200mA, 220mA |
| Power consumption | 46W, 50W |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 56dBA |