Fan: AC; axial; 230VAC; 630m3/h; 72dBA; IP54; 320x320x150.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7F.70.8.230.5630
Manufacturer: FINDER
Manufacturer code: 7F.70.8.230.5630
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 230VAC; 630m3/h; 72dBA; IP54; 320x320x150.5mm
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP54 |
| Fan efficiency | 630m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 130W |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 72dBA |