Module: controller; DIN; IP20; Display: LCD; 90x71.6x63mm; VAC: 400V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
7KT1665
Manufacturer: SIEMENS
Manufacturer code: 7KT1665
Product downloads
Specification for Module: controller; DIN; IP20; Display: LCD; 90x71.6x63mm; VAC: 400V
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 90x71.6x63mm |
| Communictions protocol | MODBUS ASCII, MODBUS RTU |
| Kind of display used | LCD |
| Electrical connection | screw terminals |
| Controlled parameter | 3x230/400V AC 50/60Hz, active power, reactive power, apparent power |
| Type of counted signal | electric power |